SZükséges felszerelés az óvodakezdéshez

Az óvodakezdés nem csak a gyermekeknek, hanem szüleiknek is megterhelő lehet, hiszen először bízzák szemük fényét idegen emberekre, még akkor is, ha tudják, hogy szakmailag magasan képzett óvodapedagógusok, gondos dajkák és pedagógiai asszisztensek veszik körül gyermeküket az óvodában töltött idő minden percében. Ilyenkor néha elterelődik a figyelem arról, hogy mik lehetnek azok az eszközök, felszerelések, melyek megkönnyítik a kis gyermek mindennapjait, amíg újra  szerető családja, ölelő karjaiban lehet. Ebben nyújtunk egy kis segítséget Önöknek.

Szükséges ruházat az ovis szekrényben,vagy zsákban:
  • 3 váltás évszaknak megfelelő ruházat az alsó ruházattól kezdve.
  • Váltó cipő a csoportszobában
  • Tornazsákba: (fehér póló, torna zokni, évszaknak megfelelő torna nadrág, gumi talpú torna cipő a mozgásos foglalkozásokhoz ( a szandál nem megfelelő, mivel nem rögzíti megfelelő képen a gyermek boka ízületét)
  • A kisgyermek nyugodt pihenése érdekében behozható puha alvóka.
  • Kislányoknak az öltöző szekrényben elhelyezve dobozka a hajgumik, csatok tárolásához
  • Ágynemű (kis párna és takaró)